Logistiikka-Kuljetus 2012 messut Helsingissä 9.-12.5.2012

Luokittelematon

Logistiikka - Kuljetus 2012 messut käynnistyvät huomenna keskiviikkona ja jatkuvat lauantaihin saakka. Teollisuuden, kaupan ja logistiikan palvelutarjoajien suurin kotimainen näyttely Logistiikka-Kuljetus järjestetään joka kolmas vuosi. Tapahtuman yli 230 näytteilleasettajaa esittelevät logistiikkapalvelut, ICT-ratkaisut, kuljetuskaluston, päällirakenteet, trukit, materiaalikäsittelyn ja komponentit.

Alan ammattilaiset ja opiskelijat pääsevät tutustumaan tapahtumaan veloituksetta. Kävijäksi voi rekisteröityä joko ennakkoon netissä tai tapahtuman aikana Helsingin Messukeskuksen sisäänkäynneillä.

Logistiikka-Kuljetus 2012 -tapahtuman ohjelma sisältää seminaareja, tietoiskuja, demoja ja kilpailuja.

Tapahtuman seminaarialueella järjestetään luentoja ja seminaareja alan ajankohtaisista aiheista. Tietoiskutorilla näytteilleasettajat tarjoavat ammattilaisille uutta tietoa alan tuotteista ja palveluista.

Logistiikka-Kuljetus 2012 -messut juontaa Marianne Harjula.

Messujen yhteydessä järjestetään myös SKAL ry:n ADR-seminaari (pe 11.5. klo 9.30, kokoustilat 204-205, ennakkoilmoittautuminen) sekä kaikille avoin Rahtariseminaari (la 12.5. klo 10.30, Ballroom 1).

Avainsanat: , , , , ,
Jätä kommentti

Kommenttisi